Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Dlouhá Brtnice > Aktuality > Platby za za svoz TKO

Platby za za svoz TKO Společnost FFC Dačice dodala na náš OÚ známky na svoz odpadů pro rok 2021 a na OÚ byl zahájený výběr poplatků za letošní svoz TKO. Občané, kteří mají na OÚ nahlášenou e-mailovou adresu obdrží předpis platby během několika dnů na tento e-mail. Platba za svoz TKO je ve stejné výši jako v loňském roce. Po úhradě poplatků obdrží každý společně se známkou (samolepkou) na svoz odpadů na rok 2021 také samolepku s čárkovým kódem. Tímto kódem musí byt nově od 1. dubna označeny všechny nádoby s komunálním odpadem přistavené k vyprázdnění. Za kódy se nic neplatí. K vydání kódu je ale zapotřebí nahlásit velikost používané nádoby nebo nádob. Zda se jedná o nádobu běžnou (objem 110 - 120 litrů) nebo velkou (objem 240 litrů). Kód zůstává na popelnici natrvalo a lepí se doprostřed zadní stěny nádoby cca 10 až 15 cm pod madlo (viz přiložené foto). Na tomto místě je nejlépe chráněný proti poškození a zároveň dobře přístupný popelářům pro načtení. V případě výměny nádoby nebo poškození čárkového kódu obdrží každý na OÚ kód nový.  K zavedení kódů dochází z důvodu zpřísňování legislativy v odpadovém hospodářství. Kódy budou sloužit zejména k evidenci počtu nádob obsloužených svozovou firmou, ale  také umožní získat přehled o domácnostech, které odpady dostatečně netřídí  a produkují velké množství netříděného komunálního odpadu. Podle nového zákona o odpadech bude od letošního roku obcím  s nadměrnou produkci odpadů účtován vyšší poplatek za jejich likvidaci. Samolepky (známky i kódy) doporučujeme vylepit na nádoby až to dovolí klimatické podmínky. Po nalepení na zmrzlé nebo mokré nádoby mohou samolepky odpadat.

Mimo poplatku za svoz odpadů se na obecním úřadě vybírají poplatky ze psů a zálohy na vodné a stočné pro letošní rok. Také předpis těchto poplatků bude rozesílaný e-mailem. Všechny platby jsou splatné do konce března.

Místo pro nalepení čárkového kódu


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů