Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Dlouhá Brtnice > Nakládání s odpady

Nakládání s odpady

  • V obci Dlouhá Brtnice je zajištěn svoz TKO  1 x za 14 dní, vždy ve čtvrtek v lichém týdnu. 

  • V průběhu roku bývá na stanovišti před OÚ mobilní svoz objemného a nebezpečného odpadu.
    Svoz se koná 2x ročně a o termínu svozu jsou podávány informace obecním rozhlasem, na vývěsce obce a v sekci aktuality

  • Na šesti stanovištích jsou umístěny kontejnery na třídění papíru, plastu, skla (sbírá se odděleně sklo barevné a bílé). Na stanovištích u KD a ZŠ jsou umístěné kontejnery na jedlé tuky a oleje z domácností. Tuky a oleje je nutné do kontejneru ukládat v uzavřených plastových nádobách.

  • Před budovou OÚ je umístěn kontejner na použité ošacení. Do kontejneru je možné dávat oblečení, obuv, hračky a přikrývky, vše suché a zabalené v igelitových pytlích. Provoz kontejneru zajišťuje firma FCC Dačice, s.r.o., která spolupracuje s Českým červeným křížem, jehož prostřednictvím jsou využitelné věci poskytovány pro humanitární účely.

  •  Před budovou OÚ je umístěn sběrný box na kovy. Box je určený na plechovky od nápojů a konzerv, kovové zátky od piva a limonád, alobal, víčka od jogurtů, tuby, kovové nástroje, šrouby, hřebíky, vodovodní baterie, kovové nádobí a ostatní drobný kovový odpad z domácností.V chodbě před OÚ je umístěný box na drobný elektroodpad (baterie, výbojky, cartridge, tonery, el. nářadí a hračky, drobné domácí a kuchyňské elektrospotřebiče, CD, DVD, audio a video techniku apod.). Velké elektrospotřebiče (lednice, televizory, pračky, sušičky, myčky, bojlery apod.) jsou sváženy 2x ročně v rámci svozu objemných a nebezpečných odpadů.
  •  V chodbě před OÚ je umístěný box na drobný elektroodpad (baterie, výbojky, cartridge, tonery, el. nářadí a hračky, drobné domácí a kuchyňské elektrospotřebiče, CD, DVD, audio a video techniku apod.). Velké elektrospotřebiče (lednice, televizory, pračky, sušičky, myčky, bojlery apod.) jsou sváženy 2x ročně v rámci svozu objemných a nebezpečných odpadů.

  • Přehled nákladů a výnosů v hospodaření s TKO