Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Dlouhá Brtnice > Aktuality

Aktuality


 

2 Starší

Provoz školní jídelny pro mimoškolní strávníky

Od 3. 7. je pro mimoškolní veřejnost možné odebírat obědy v jídelně nové mateřské školy. Cena obědů je nyní stanovena na 85,- Kč za jeden oběd - obědy jsou následně placeny zpětně za předchozí měsíc. Strávníci mohou obědy odebírat v jídlonosičích, nebo mohou posedět a najíst se v jídelně. Pro objednávku obědů je třeba vyplnit přihlášku a odevzdat ji na poště, případně obecním úřadě. Všechny podrobnosti se zájemci o stravování dozví z přihlášky, na obecním úřadě, případně od paní Terezy Nováčkové v čase obědů v jídelně mateřské školy. Zde na stránkách obce v aktualitách budou s předstihem vyvěšovány jídelní lístky na následující týden. 

 


Publikováno 4. 7. 2023 11:39
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Výsledek ankety ohledně názoru občanů na výstavbu větrných elektráren

V obci Dlouhá Brtnice proběhla v minulých dnech anketa, jejímž účelem bylo zjistit názor občanů na výstavbu větrných elektráren v katastrálním území Dlouhé Brtnice. Ankety se zúčastnilo 220 občanů, což činí 75% účast. Box s lístky byl odemčen 19.5. v 18 hodin a součet provedlo 6 zastupitelů obce. 

Výsledek  ankety:  205 ANO - pro výstavbu větrných elektráren (93% zúčastněných)

                              14 NE - proti výstavbě větrných elektráren (6,4% zúčastněných)

                               1 lístek neplatný (neoznačená odpověď)

Velice děkujeme za účast.


Publikováno 20. 5. 2023 11:35
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka společnosti TCN energie spolupracovat s obcí při výrobě elektrické energie

Větrné elektrárny - průvodní dopis před anketou.pdf


Publikováno 16. 5. 2023 8:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů

Obec Dlouhá Brtnice a SDH Dlouhá Brtnice spolupracují s firmou Elektrowin na zpětném odběru vysloužilých elektrospotřebičů. Za odevzdané elektrospotřebiče následně hasiči dostanou finanční odměnu. Pro občany obce tato spolupráce nabízí výhodu v tom, že se vyhozených elektrospotřebičů zbaví rychle a nemusí čekat na další svoz objemného odpadu. Pouze stačí telefonicky oznámit p. Miroslavu Fišerovi na číslo 725 106 509 odevzdání spotřebiče a po domluvě s ním spotřebič postavit na domluvené přístupné místo (obvykle přímo u vlastního bydliště). Následně bude tento spotřebič odebrán obcí a zaskladněn do doby hromadného odběru firmou Elektrowin. Odevzdávané spotřebiče mohou být poškozené, ale musí být kompletní.

Mezi odebírané elektrospotřebiče patří bojlery, mrazničky a chladničky, sporáky a trouby, chlazení, monitory a televizory, videopřehrávače, vysavače a všechny malé elektrospotřebiče. Neodevzdávají se žárovky a zářivky, výbojky, cartridge a jakékoliv baterie! Drobný elektroodpad jako tužkové a jiné malé baterie, CD, cartridge atd. je možno nadále odkládat do boxu v mezidveří obecního úřadu.

Podrobný seznam a pravidla odběru v příloze

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA zpětného odběru elektrozařízení.docx


Publikováno 24. 4. 2023 9:42
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Mobilní aplikace obecního rozhlasu

V odkaze níže naleznete podrobnosti ohledně modernizace obecního rozhlasu včetně návodu ke stažení nové mobilní aplikace Rozana.

Aplikace Rozana.pdf


Publikováno 10. 3. 2023 9:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Varování policie před bankovními a bazarovými podvody

Investice leták prevence.pdf

leták RIP prevence.pdf


Publikováno 23. 1. 2023 13:54
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nový návrh obchvatu obce silnicí I/38

 ŘSD ČR nechalo vypracovat nový návrh trasy obchvatu naší obce silnicí I/38. Jedná se o zásadní změnu původního záměru, který předpokládal zřídit obchvat obce západně od její zastavěné části. Vzhledem k ekonomické nákladnosti této "západní" trasy bylo od této varianty upuštěno. Nová studie navrhuje obchvat obce "východním" směrem. V přiloženém situačním výkresu je zakreslené předpokládané směrování tohoto obchvatu. Jedná se o základní studii, která slouží pouze ke stanovení koridoru stavby. Konkrétní provedení stavby bude předmětem dalších jednání. Zahájení přípravy této stavby je mimo jiné závislé na stanovisku obce, zda bude nebo nebude se změnou trasy obchvatu souhlasit. Studie bude jedním z bodů jednání na některém příštím zasedání zastupitelstva obce.

Situační zákres navrhovaného obchvatu obce.pdf


Publikováno 17. 11. 2022 15:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zprovoznění dalších služeb na www stránkách obce - informace z úřední desky a zasílání SMS

 Na webových stránkách naší obce byl nově zprovozněný modul zasílání SMS zpráv. Každý zájemce se do něj může přihlásit, vybrat oblasti ze kterých má zájem zprávy odebírat a po přihlášení mu budou chodit SMS s informacemi, které dosud obec zveřejňuje pouze obecním rozhlasem. Protože obecní rozhlas není vždy a všude dobře slyšitelný, bude obec postupně jeho funkci nahrazovat zasíláním těchto informačních SMS zpráv.

 Dále byla na našich webových stránkách zpřístupněná možnost zasílání informací o dokumentech zveřejněných na naší Úřední desce prostřednictvím e-mailu, stejně jako je tomu u Aktualit. Po otevření záložky Úřední deska je možné k přihlášení použít záložku pro přihlášení k odběru zveřejňovaných informací, která je zde nově přidaná. Pro zasílání zpráv z Úřední desky je potřeba se přihlásit samostatně v této záložce. Nestačí pouze přihlášení pro zasílání zpráv z Aktualit. Pro odběr informací z obou záložek je potřeba se přihlásit k odběru v obou záložkách. Následně už budou informace z obou zdrojů chodit automaticky.


Publikováno 19. 3. 2020 21:25
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Policista naší obce

Datum konání: 8. 3. 2016

okrskáři - nástěnka Jonák - 1 3 2016.doc


Publikováno 8. 3. 2016 13:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

2 Starší